Het spel heeft veel elementen van Mario kart 7 (voor de 3ds) overgenomen. Bochten maken voelt bijna indentiek en ook je eigen voertuig samenstellen is teruggekeerd samen met munten op de weg om je maximale snelheid te verbeteren.
Ik zelf vind dit allemaal onnodig en zou zelf graag liever terug gaan naar de manier van sturen in
Mario Kart DS of
Mario Kart Wii waarbij alles heel precies aanvoelde en elke beweging die je maakte uitmaakt waardoor het race gevoel meer intensief aanvoelde. De verschillende voorwerpen die je kunt gebruiken zijn ook teleurstellend. De nieuwe items bestaan uit" een Piranha Plant, Boomerang Flower, Super Horn en een coin. De nieuwe voorwerpen hebben weinig verschil want het komt erop uit dat het alleen maar een andere manier is om een tegenspeler te raken behalve de coin waarbij je, jezelf ergert als je die krijgt omdat je dan niet meer jezelf kunt verdedigen.
Oneerlijkheid hoort bij Mario kart maar zo hoog als bij Mario kart 8 is het nog nooit geweest. Bepaalde voorwerpen hebben een magnetische trek waardoor je vaak kan worden geraakt door je eigen voorwerpen en de voorwerpen die je krijgt zijn niet l
anger meer verbonden aan de positie waar je op dat moment in bent maar aan de afstand van de persoon in nummer 1. Het kan dus zomaar zijn dat een racer voor jou veel betere items krijgt als jijzelf. Items zoals de Boomerang Flower, Fire Flower, Green Shells en Piranha Plant voelen heel willekeurig en zorgen er eigenlijk alleen maar voor frustratie omdat je er niks tegenkunt doen om niet geraakt te worden door deze items.
Wat Mario kart 8 heel goed doet zijn de banen die zich in het spel bevinden. Bijna elke nieuwe baan ziet er geweldig uit en zijn ook fijn om op te racen. racebanen die zijn teruggebracht van andere spellen hebben allemaal een makeover gekregen waardoor ze zich thuisvoelen in de stijl van Mario kart 8 en dat de nieuwe onderdelen van het spel gebruikt kunnen worden op de oudere banen.
Elke Mario kart heeft verschillende karakters om als te spelen. Mario kart 8 heeft zichzelf veel verbeterd dan zijn voorloper met speelbare karakters maar toch ben ik niet tevreden ermee. Zo heb je 5 baby varianten van bestaande racers. Twee metalen versies van bestaande racers en 7 Koopalings die veel opelkaar lijken. Het is jammer dat er weinig unieke karakters zich in het spel bevinden zoals in Mario kart wii.
Online is hetzelfde als in Mario kart wii en 7 behalve dat je nu niet meer elke baan kan kiezen maar dat er 3 banen aan worden gegeven en dat je daaruit kunt kiezen op welke je wilt stemmen.
De battle mode in het spel is teleurstellend. Zo zijn er geen aparte battle mode banen maar gebruiken ze de orginele racebanen van het spel.
Voor Mario kart 8 is er DLC uitgekomen en de DLC is perfect. Je krijgt 8 verschillende
Yoshi en Shy Guy kleuren. 16 Nieuwe racebanen, 6 nieuwe karakters en 8 nieuwe voertuig onderdelen. De nieuwe racebanen die zijn toegevoegd hebben nogmeer details en uitstraling in zich waardoor de meeste beter zijn dan de orginele banen die zich bevinden in het spel.
Mario kart 8 is een goed spel waar je over moet beschikken als je een Wii U hebt. Het is nog steeds Mario kart en het is ook nog steeds leuk. Jammer dat het de orginaliteit van andere Mario kart spellen ontbreekt en ik hoop dat het volgende Mario kart spel meer gekke dingen zou gaan doen inplaats van alles veilig proberen te uitwerken.
Verberg.